Finał Międzyszkolnego Turnieju Fizycznego

Pracownicy Instytutu Fizyki UO i nauczyciele fizyki serdecznie zapraszają na prawdziwą ucztę nauk ścisłych, która odbędzie się podczas Finału Międzyszkolnego Turnieju Fizycznego.

W Międzyszkolnym Turnieju Fizycznym mogą brać udział wszyscy uczniowie szkół średnich dowolnego typu. MTF podzielony jest na następujące etapy:

• I etap – zadania testowe – przeprowadzany w 10 rejonach, które pełnią funkcję Okręgu. Każdemu uczniowi przypisany jest numer startowy.
  • II etap – rozwiązywanie zadań – przeprowadzany także w rejonie, w tym samym dniu, w którym przeprowadzany jest I etap. Udział biorą uczniowie, którzy zdobyli w części testowej (I etapie) 12 i więcej punktów.
  • III etap – półfinał odbywa się w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Opolskiego. Do półfinału przystępuje ok. dwudziestu uczniów, którzy po I i II etapie uzyskali największą ilość punktów. W szczególnych przypadkach liczba osób biorących udział w półfinale MTF może ulec zmianie.
  • Finał – odbywa się na terenie Uniwersytetu Opolskiego w tym samym dniu, w którym przeprowadzony został półfinał. Do finału zakwalifikowanych zostanie sześciu najlepszych półfinalistów. Finaliści odpowiadają na pytania związane z teorią, doświadczeniem i historią fizyki. Ta część przeprowadzana jest z udziałem publiczności – wstęp wolny.

Finał 52  Międzyszkolnego Turnieju Fizycznego
o Puchar Opolskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Fizycznego
odbędzie się 16 marca 2019 roku w sali 249 Instytutu Fizyki
Uniwersytetu Opolskiego przy ul. Oleskiej 48.

1230 – 1300  Rejestracja uczestników
1300 – 1415  Półfinał

Część dostępna dla Publiczności:

1430 – 1515  Wykład p.t. ,,Różnorodność uporządkowania cząsteczek materii miękkiej a ich dynamika wewnętrzna”
                     wygłosi: dr hab. Ewa Juszyńska-Gałązka, prof IFJ PAN
                     z Instytutu Fizyki Jądrowej  im. Henryka Niewodniczańskiego Polskiej Akademii Nauk – absolwentka Instytutu Fizyki Uniwersytetu Opolskiego

1530 – 1730  Ścisły finał dostępny dla publiczności – wręczenie nagród finalistom.

turniejf1