IFJ PAN Particle Physics Summer Student Programme

praktyki_ifj

Rusza VII edycja programu letnich praktyk studenckich organizowanych w Instytucie Fizyki Jądrowej im. Henryka Niewodniczańskiego Polskiej Akademii Nauk w Krakowie w dniach 8 lipca – 2 sierpnia 2019r.

Program praktyk obejmuje dwie części. Pierwsza z nich składa się z wykładów i ćwiczeń wprowadzających w fizykę cząstek elementarnych. Zajęcia dotyczyć będą zarówno zagadnień związanych z samą fizyką, jak również z praktycznymi elementami metod eksperymentalnych. Druga część praktyk poświęcona będzie badaniu wybranego zagadnienia pod indywidualną opieką jednego z pracowników IFJ PAN. Program adresowany jest do studentów fizyki oraz nauk pokrewnych z uczelni polskich, jak również zagranicznych. Zajęcia prowadzone są w języku angielskim.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej praktyk: http://ppss.ifj.edu.pl/.

Informacje można również uzyskać pisząc na dedykowany adres ppss@ifj.edu.pl.