Umowę 24 marca 2021 roku w imieniu Uniwersytetu Opolskiego podpisała Prorektor ds. kształcenia i studentów dr hab. Izabella Pisarek, prof. UO oraz Dyrektor Generalny Fielmann Polska Sp. z o.o. Dariusz Sądowski.

Zgodnie z zapisami Umowy współpraca odbywać będzie się w zakresie organizacji praktyk i staży studentów i pracowników, podnoszenia kwalifikacji, szkoleń, udziału w projektach, wspólnej organizacji wydarzeń, integracji i koordynacji badań naukowych z potrzebami gospodarki.

Zaangażowanie Stron w wyniku nawiązanej współpracy

Na mocy podpisanej Umowy w dniu 1 czerwca Fielmann Polska z Uniwersytetem Opolskim  zadbali o karierę uczniów szkół średnich w województwie opolskim oraz techników optycznych z całej Polski, organizując wydarzenie “Przejrzyj na oczy – zadbaj o swoją karierę z Fielmann Polska i Uniwersytetem Opolskim”.

Celem wydarzenia była profilaktyka zdrowotna narządu wzroku uczniów i nauczycieli oraz studentów, szczególnie narażonych na nowo powstałe zaburzenia w wyniku nauki zdalnej, a także zainteresowanie uczestników ofertą studiów Optyka okularowa z elementami optometrii, który prowadzi Instytut Fizyki.

Oficjalnego otwarcia dokonali Wicemarszałek Województwa Opolskiego Zuzanna Donath-Kasiura, Dyrektor Generalny Fielmann Polska Dariusz Sądowski oraz dziekan Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UO dr Piotr Urbaniec.

Wydarzenie online, transmitowane z Uniwersytetu Opolskiego, oglądało w szkołach ponad 1000 uczniów. Uczestnicy z całej Polski wzięli udział w 7. wykładach prowadzonych przez specjalistów branży optycznej i ekspertów akademickich, zobaczyli zdalny pokaz laserów oraz wygrali interesujące nagrody.

Co więcej, w wyniku nawiązanej współpracy Fielmann Polska przekaże Uniwersytetowi wartościowy sprzęt, który doposaży pracownięoptometrii Instytutu Fizyki i pozwoli studentom zdobywać praktyczne umiejętności w murach Uczelni.

Koordynatorem nawiązanej współpracy i realizowanych działań jest Akademickie Centrum Karier w Uniwersyteckim Centrum Transferu Wiedzy i Technologii.