W ramach nawiązania współpracy pomiędzy Uniwersytetem Opolskim i Fielmann Polska, 5 października na kampusie uniwersyteckim odbyło się symboliczne zasadzenie drzewa.

Zasadzone drzewo jest odniesieniem do wspólnie realizowanych działań. Nawiązana w 2021 roku współpraca obfitowała do tej pory w wiele inspirujących wydarzeń, takich jak organizacja konferencji Przejrzyj na oczy, Ogólnopolskie Igrzyska Optyczne. Współpraca pozwoliła także na wyposażenie pracowni optometrii i pracowni optyki Instytutu Fizyki w najnowocześniejsze sprzęty, niezbędne do zdobycia wiedzy i praktyki w zawodzie optyka oraz optometrysty.

Symboliczne drzewo nawiązuje do długofalowych działań, jakie dla środowiska akademickiego i mieszkańców Opola przygotowali Uniwersytet Opolski i Fielmann. Najbliższe wydarzenia to Strefa OPT, czyli cykl spotkań na Uniwersytecie, podczas których naukowcy, specjaliści i eksperci z dziedziny optyki i optometrii będą dzielić się wiedzą z uczestnikami wykładów.

W spotkaniach z cyklu Strefy OPT będzie można wziąć udział w formie stacjonarnej w Studenckim Centrum Kultury oraz online. Strefa ma charakter otwarty, a prelekcje zaplanowane są w drugą środę każdego miesiąca w roku akademickim 2022/2023.