VI Inauguracja Wirtualnej Akademii Astronomii

Pracownicy Instytutu Fizyki Uniwersytetu Opolskiego i zespół Wirtualnej akademii astronomii zapraszają na kolejną Inaugurację roku akademickiego.

VI Inauguracja Wirtualnej Akademii Astronomii odbędzie się 19 listopada 2018r. o godz. 11:00 w Auli A i B Uniwersytetu Opolskiego (przy Instytucie Fizyki, ul. Oleska 48, Opole), podczas której referat inauguracyjny wygłosi:

Grzegorz Sęk

z Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach (k. Krakowa)

p.t. Dlaczego warto obserwować niebo.

VI Inauguracja Wirtualnej Akademii Astronomii jest okazją do potwierdzenia współpracy i możliwością przystąpienia nowych szkół i ośrodków chcących realizować zadania z zakresu astronomii i nauk ścisłych.

Wirtualna Akademia Astronomii jest jednostką wspomagającą pracę szkół w realizacji zajęć dodatkowych dotyczących astronomii i fizyki. Pracownicy Uniwersytetu Opolskiego prowadzą wykłady, warsztaty i obserwacje astronomiczne na zaproszenie szkoły. Formy realizowane są w szkole lub na Uniwersytecie Opolskim. Ponadto w roku szkolnym organizowane są konkursy „Odkrywca Światów”: literacki, plastyczny i fotograficzny. Najbardziej prestiżowy jest konkurs Odkrywca Światów na najlepszą pracę badawczą.

Astronomia jest nauką, którą może uprawiać, każdy zainteresowany, czuły na piękno natury. Podczas zajęć uczniowie nabywają kompetencje z zakresu wielu nauk: informatyki, fizyki, astronomii itp. Metoda projektowa i wspólne obserwacje oraz praca metodą projektową pozwala zmobilizować uczniów do współpracy z kolegami. Organizowane konkursy wspierają współzawodnictwo fair play.

Zespół WAA

inauguracja_waa01