Dnia 8 stycznia 2024 r. odbył się pierwszy, eliminacyjny etap III Ogólnopolskich Igrzysk Optycznych, organizowanych przez Instytutu Fizyki przy współudziale Uniwersyteckiego Centrum Transferu Wiedzy i Technologii wraz z partnerami – firmami Fielmann oraz Hayne.

Do III OIO zostało zgłoszonych 172 uczennic i uczniów z 36 szkół ulokowanych w 27 miastach całej Polski. W przeprowadzonej zdalnie rywalizacji wyłoniono trzydziestu półlfinalistów reprezentujących 18 szkół z 14 różnych miast. Wyniki tych osób mieszczą się w przedziale od 80 do 53% możliwych do zdobycia punktów.

Półfinał i finał III OIO odbędzie się w siedzibie Uniwersytetu Opolskiego dnia 21.03.2024 r.

Serdecznie gratulujemy półfinalistom i dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom.