Instytut Fizyki UO wraz z Uniwersyteckim Centrum Transferu Wiedzy i Technologii oraz firmą Fielmann, zapraszają na wykład z cyklu Strefa OPT pt. „NIE MÓW DZIECKU, CO MA WIDZIEĆ. POKAŻ DZIECKU, GDZIE MA PATRZEĆ”, który wygłosi dr Zuzanna Jastrzębska-Krajewska. Wykład odbędzie się 12 czerwca o godzinie 18:00 w Studenckim Centrum Kultury.

Zuzanna Jastrzębska-Krajewska jest dr n. społ., wykładowczynią APS im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie, W sieci znana jest jako @Pani Zuzia. Jest autorką projektu #20minutdlaMATEMATYKI, a także bestsellerowej serii: RUCH + MUZYKA = MATEMATYKA. Zajmuje się odczarowaniem edukacji matematycznej w oczach dorosłych. Uważa, że w XXI wieku edukacja matematyczna ma przede wszystkim rozwijać myślenie, umiejętność współpracy i wyposażać człowieka w zaradność życiową.
Dzisiejszy wykład będzie stanowił warsztat pełen inspiracji do wdrożenia niewielkimi działaniami, wielkich zmian. Wiemy, że wzrok odgrywa ogromne znaczenie w edukacji. Jednak edukacja nie nadąża za zmianą czasów i potrzebami współczesnych dzieci. Dlatego niezwykle ważne jest, żebyśmy wiedzieli jak roztropnie kreować edukacyjną przestrzeń dzieci, żeby wydobywać z nich potencjał, dawać im radość z poznawania świata, a także zaspokajać potrzeby ich układu nerwowego. Edukacja to nie są tylko placówki i nauczyciele. Edukacja to my wszyscy. Każdy z nas ma wpływ na to, jakie będzie przyszłe pokolenie i co zasiejemy w dzieciach. Dlatego najważniejsza jest świadomość, bo ona stanowi klucz do zmian.
Strefa OPT to wirtualna przestrzeń dla każdego! Wydarzenie będzie miało miejsce w każdą drugą środę miesiąca na żywo oraz w sieci. Skierowane jest dla każdego, a szczególnie osób zainteresowanych światem optyki, optometrii, technologii okulistycznej, okulistyki, tyflopedagogiki i psychologii poznawczej.