Instytut Fizyki UO wraz z Uniwersyteckim Centrum Transferu Wiedzy i Technologii oraz firmą Fielmann, zapraszają na wykład z cyklu Strefa OPT pt. “Tyflografika (nie)konieczność widzenia”, który wygłoszą Patrycja Zalejska i Kirył Konowałow (@kolobajki). Wykład odbędzie się 8 listopada o godzinie 18:00 na sali widowiskowej w Studenckim Centrum Kultury.

Kołobajki to pracownia tyflografii prowadzona przez dwójkę pasjonatów – Patrycję i Kiryła. Tworzą oni bajki dotykowe budzące zachwyt dzieci widzących jak i tych z dysfunkcją wzroku. Pracują z zastosowaniem przemawiających do wyobraźni faktur sensorycznych. Ich pierwsza bajki zdobyły szereg nagród w Polsce i na świecie. Zostali dwukrotnie nagrodzeni tytułem Idol Fundacji Szansa Dla Niewidomych. Oprócz bajek prowadzą szereg warsztatów plastyczno – empatyzujących dla dzieci i dorosłych.
Relacja ze Strefy OPT dostępna jest pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=aTcMWA2XrDk
Strefa OPT to wirtualna przestrzeń dla każdego! Wydarzenie będzie miało miejsce w każdą drugą środę miesiąca na żywo oraz w sieci. Skierowane jest dla każdego, a szczególnie osób zainteresowanych światem optyki, optometrii, technologii okulistycznej, okulistyki, tyflopedagogiki i psychologii poznawczej. Zapraszamy!