30 stycznia 2024 studenci kierunku Optyka okularowa z elementami optometrii z Instytutu Fizyki odwiedzą Hoya Lens Poland w Piasecznie pod Warszawą, jedną z największych firm w branży optycznej na Świecie. Studenci odwiedzą linię produkcyjną oraz specjalistyczne laboratoria, w których wytwarzane są powłoki ochronne soczewek okularowych.

Hoya Vision Care jest producentem soczewek okularowych oraz dostarcza zaawansowane technologicznie produkty optyczne na całym świecie. Firma Hoya została założona w 1941 roku, w Japonii przez braci Shoichii Shigeru Yamanaka – dwóch prawdziwych  wizjonerów. Początkowo była małą wytwórnią szkła optycznego, ale wkrótce rozpoczęła działalność w sektorze ochrony zdrowia i technologii informacyjnych. Hoya Vision Care jest częścią Hoya Corporation: międzynarodowego koncernu z siedzibą w Tokio w Japonii i wiodącym dostawcą innowacyjnych produktów i usług opartych na zaawansowanych technologiach optycznych. Hoya zatrudnia blisko 34.000 osób w ponad 150 oddziałach na całym świecie.